2020-06-28

حمل بار کانتینری چیست و چگونه انجام می شود؟

تا به حال به روش‌های حمل بار در وسعت بالا فکر کرده‌اید؟ تا به حال فکر کرده‌اید که صادرات کالا در حجم انبوه در فواصل قاره‌ای چگونه انجام می‌شود؟

حمل بار در وسعت‌های بالا و حجم‌های انبوه به سه روش هوایی، دریایی و زمینی انجام می‌شود. که انتخاب یکی از این سه روش می‌تواند به صورت مستقیم روی قیمت کالا اثر گذاشته و قیمت حمل بار در شرکت‌های مختلف را رقابتی کند.

عمر حمل بار کانتینری به بیش از 50 سال پیش بر می‌گردد و به دلیل پر کاربرد بودن حمل بار به این روش باعث رونق آن شده و روش‌های متفاوتی از 50 سال پیش برای رونق دادن آن ابداع شده است.

از اهداف و دلایل رواج پیدا کردن حمل بار کانتینری کاهش هزینه حمل و سرعت انتقال و حمل کالا می‌باشد و همین دلایل باعث رواج این روش، طی این 50 سال شده است. داستان شگفت انگیز رواج استفاده از کانتینترهای متحرک بعد از اولین استفاده‌ از آن در ۵۰ سال پیش، به سرعت راه پیشرفت را در پیش گرفت. طولی نکشید که استفاده از کانتینرها برای حمل بار اولویت اصلی تجارت شد و این مسیر را برای صادارات کالا هموار کرد.

بسته بندی کالا و مواد از گذشته‌های بسیار دور مرسوم بوده و زمانی که مک لین و کیث تانتلینگر جعبه مخزن مدرن را توسعه دادند انقلابی عظیم در صنعت تجارت رخ داد و بعد ها به دلیل اینکه این کانتینرها قابلیت حمل دارند باعث سهولت در حمل و نقل و سرعت بخشیدن به تجارت حمل و نقل شد.

بارگیری مجدد کالا پس از رسیدن به مقصد امری بود بسیار پرهزینه که با ترویج کانتینرهای متحرک باعث حذف این مرحله از پروسه ی حمل نقل شد، چرا که هر کانتینر پس از رسیدن به مقصد به همان صورت به خودروهای حمل و نقل انتقال پیدا کرده و راهی مقصد اصلی خود می‌شوند و دیگر نیازی به بارگیری مجدد کالا از کانتینر به وسیله‌های حمل و نقل نبود و این مورد باعث کاهش هزینه‌ها و تسریع در حمل و نقل  کالا شد. کانتینرها به راحتی برای رسیدن به مقصد اصلی به کامیون ها، قطار و کشتی ها منتقل می‌شوند و به سلامت سفر خود را آغاز می‌کنند.

یکی از موارد مهم رواج یافتن حمل بار به صورت کانتینری افزایش بهره وری می‌باشد. اگر توجه کنیم این مورد در حمل بار به صورت دریایی بسیار مشهود است که با اندکی دقت می‌توان پی به آن برد. با توجه به اعداد و ارقام ثبت شده، تصور کنید، یک کشتی کانتینر بزرگ قاره‌پیما که می‌تواند بیش از ۲۰۰،۰۰۰ کانتینر دریایی را در یک سال حمل کرده و حدود ۸۰۰۰ مسافر را در همان سفر جا‌به‌جا کند. رقم شگفت انگیزی است و هم اکنون رقم بالایی از حمل و نقل کالا را در برمی‌گیرد.
و در این بین تصور کنید که همین میزان کالا و مسافر با هواپیما و قطار جابه جا شوند متوجه می‌شوید که نیاز به صدها ناوگان کامیونی و هواپیمایی دارید که هزینه‌ها را به مراتب افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که حمل و نقل کانتینری ایزو متداولترین روش حمل و نقل برای محافظت از محیط زیست تلقی می‌شود. چرا که با توجه به موارد ذکرشده در بالا، تولید گازهای گلخانه‌ای کمتر از میزان گاز تولیدی در حمل و نقل ریلی، جاده ای و یا هوایی است. سوخت‌های فسیلی مصرف نمی‌شوند، ترافیک به وجود نمی‌آید. امنیت حمل کالا وجود دارد و در آخر چرخ صنعت تندتر و به صرفه تر از همیشه می‌چرخد.

در همین راستا توجه به آماری که آژانس ارزیابی رایت شیپ ارائه داده می‌تواند شما را شگفت زده کند .این آژانس یک “رتبه بندی انتشار گازهای گلخانه‌ای” که به‌صورت آنلاین و سیستمی کار می‌کند را به‌منظور مقایسه انتشاراتCo2  هر کشتی با کشتی‌های مشابه، برای صنعت ارائه کرده است. مسلما استفاده از کشتی‌های دارای امتیاز بالاتر در این سیستم می‌تواند باعث کاهش انتشار Co2  در طول مدت سفر شود. این هم یکی دیگر از مزایای جالب و به صرفه است که امروزه مورد توجه بسیاری از کسب و کارها شده است.

در حمل بار کانتینری انواع مختلف کانتینر در اندازه‌های مختلف وجود دارد که هریک کاربرد خاص و منحصر به فرد خود را دارند. به‌عنوان مثال می‌توان به کانتینر بی‌سقف، کانتینر یخچال‌دار، کانتینر تخت و … اشاره کرد که هریک در ابعاد مختلف که از استانداردهایی تبعیت می‌کنند وجود دارند. برای انتخاب یک کانتینر مناسب علاوه بر توجه به کاربرد مورد نظر و نوع کالای مد نظر برای حمل، زیبایی ظاهری نیز می‌تواند مورد توجه باشد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.